Podobné hry

Šifrovací hry jsou poměrně široká kategorie. Zde uvádíme několik her, které by nám přijdou nejrelevatnější v souvislosti s naší hrou Ode zdi ke zdi.

Největší šifrovací hra v ČR a matka všech terénních šifrovaček u nás. Koná se tradičně první listopadový víkend a luští se přes noc venku v Brně a okolí.
Začátečnickým týmům tuto hru nelze doporučit, jelikož je prostě brutálně těžká a v noci v listopadu je na pomalé luštění zima. Nicméně hra mívá také internetovou kvalifikaci, kde najdete i mnoho lehčích šifer a nebude vás nic stát.
Komerční šifrovačka v Brně, jejíž prototyp vyrobil Pavel Šimeček, autor hry Ode zdi ke zdi. Cryptomania hru vyladila, a některé šifry přepsala, ale vše zásadní zůstalo na svém místě.
Pokud hledáte něco od stejného autora jako Ode zdi ke zdi, zkuste tuto hru.
Ideální jako dárek. Produkčně skvěle připravená hra s papírovou brožurou a krásným 3D amuletem používaným k luštění.
Šifrovačka ze série jednoduchých her, které pravidelně na hezkých místech chystá kamarád Tom Hanžl. Vstupné je dobrovolné.
Hra má fyzická stanoviště, kde jsou zavěšena zalaminovaná zadání. Možno luštit i bez mobilu.
Ideální pro ty, kterým vyhovuje nižší obtížnost šifer a nezávodní povaha hry.
Tradiční internetová šifrovačka, která vybírá vstupné 100% ve prospěch charity dle vlastní volby. Koná se tradičně každý rok některé sobotní odpoledne v březnu.
Hra je sice nastavením velmi soutěžní, ale účast lze pojmout i velmi na pohodu. Nikdo vás do soutěžení nemůže nutit. Je potřeba ale přiznat, že je snadné se nechat systémem hry strhnout.
Ideální pro ty, kteří nemohou luštit v Brně a vyhovuje jim internetová povaha hry. Ve hře najdete těžké i lehké šifry. Každopádně není potřeba (a zpravidla to je skoro nemožné) vyluštit je všechny.
Tradiční denní hra, která se koná většinou některou květnovou sobotu. Hra je terénní a koná se v Brně a okolí.
Výhodou této hry je více věkových i obtížnostních kategorií a celkově ne tolik soutěžní přátelská atmosféra.
Vhodná i pro týmy dětí (od cca 10 let) doprovázené starší osobou (aspoň 13 let). V nejtěžší kategorii umí být však výzvou i pro zkušené týmy.
Šifrovačky jsou pouze široce dostupnou variantou aktivit učení prožitkem. Uvědomte si, co můžete zažít třeba u hry Ode zdi ke zdi: Přes dvě hodiny se budete pohybovat na čestvém vzduchu s přáteli či rodinou. To je prožitek sám o sobě, neboť je to hodně jiné než třeba zůstat doma koukat na film. Při šifrovací hře se učíte například lépe spolu komunikovat a možná si u toho trochu vyjasníte i týmové role. To, co si kdo odnese, je hodně subjektivní, stejně jako na ostatních akcích Instruktorů Brno. Proto se nebojte mrknout na náš web i na další typy akcí.